Zalew Koronowski
Poland United Kingdom Germany France Spain China Russia
Oficjalny portal turystyczny Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Dodaj obiekt/ wydarzenieGaleria

Zalew Koronowski

Zalew Koronowski - informacje

ogólne

Wędkarstwo


Przystanie żeglarskie z usługą czarterowania


Fauna i flora Zalewu Koronowskiego


Spływy kajakowe


Ośrodki wypoczynkowe z możliwością cumowania


Biała Flota


Wypożyczalnie sprzętu wodnego


Pola campingowe


 Zalew Koronowski


Zalew i jego okolice są rajem dla uprawiających turystykę wodną, pieszą i rowerową. Są także rajem dla wędkarzy, myśliwych, ichtiologów, ornitologów, a także grzybiarzy i fotografów. Przede wszystkim jednak Zalew Koronowski jest doskonałym akwenem do uprawiania żeglarstwa, a przy jego brzegach usytuowanych jest wiele przystani i ośrodków wczasowych. Co roku organizowane są tutaj liczne regaty, rejsy i kursy żeglarskie. Najbardziej znane obiekty wypoczynkowe nad Zalewem znajdują się w: Pieczyskach, Romanowie, Samociążku, Tuszynach, Srebrnicy, Krówce Leśnej, Sokole Kuźnicy Wielonku.

Zalew Koronowski Zalew Koronowski

Zalew Koronowski posiada prawie na całej przestrzeni suche brzegi z lasem dochodzącym do wody. Daje to znakomitą możliwość dobijania żaglówką do brzegu prawie w każdym miejscu. Na terenie całego akwenu obowiązuje ograniczona strefa ciszy. Opisując walory turystyczne Zalewu Koronowskiego nie można także zapominać, że leży on na szlaku Brdy, czyli jednym z najpopularniejszych w Polsce szlaków spływów kajakowych.
Na uroki tego terenu wpływa przede wszystkim rzeźba doliny Brdy, składająca się z rynien jeziornych, będących efektem wytapiania się brył martwego lodu, a także otoczenie zbiornika przez zwarte kompleksy leśne
Z całą pewnością Zalew Koronowski  wart jest odkrycia i poznania.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.przewodnikzeglarski.pl

Fauna i flora Zalewu Koronowskiego


Zalew Koronowski jest bogaty i różnorodny pod względem zamieszkującego go ptactwa. Na walory zalewu ptaki nie pozostają obojętne i chętnie zasiedlają te tereny. Będąc tu koniecznie zabierzmy ze sobą lornetkę. Możemy liczyć na istne ptasie safari, które stanie się jeszcze ciekawsze, gdy zaopatrzymy się w kieszonkowy przewodnik do oznaczania tych zwierząt. Występowanie ptaków zależne jest również od pory roku, w jakiej odwiedzamy dane miejsce, mimo to są gatunki, które spotkamy praktycznie o każdej porze na obszarze Zalewu. Bystre oko dostrzec może m.in. cyranki, czaple siwe i kormorany, perkozy i kurki wodne, łabędzie nieme, oraz najrzadziej spotykane płaskonosy, orły bieliki, sowy uszatki oraz puszczyki.
Innymi mieszkańcami jeziora są wydry, piżmaki, karczowniki ziemnowodne oraz bobry.

Perkoz

Ptasia Wyspa

Łabądź

Zalew Koronowski chroniony jest w ramach obszaru chronionego krajobrazu i w związku z szeroko rozwiniętym ruchem turystycznym należy zawsze pamiętać o jego wielkiej wartości przyrodniczej. Zwłaszcza, że stanowi on integralną część doliny Brdy i jezior polodowcowych tworząc w ten sposób naturalny szlak wędrówek dla wielu zwierząt i ptactwa.

Biała Flota


Po wodach Zalewu Koronowskiego pływają w tej chwili dwa statki pasażerskie: „NIVA" (tel. +48 603 55 62 20 ) oraz „ZGŁOWIĘDA” (tel. +48 601 62 34 04). Statek „NIVA” na stałe cumuje przy Ośrodku Wczasowym „JULIA” w Samociążku, natomiast miejscem cumowania „ZGŁOWIĘDY” jest główna plaża w Pieczyskach, a rejsy można także zamawiać za pośrednictwem Domu Wczasowego „POLONEZ”.

Prom samochodowy w Wielonku, działa od maja do końca października w następujących godzinach:
  • Czerwiec: godz. 7.00 - 20.00
  • Lipiec: godz. 7.00 - 20.00
  • Sierpień: godz. 7.00 - 20.00
  • Wrzesień: godz. 8.00 - 18.00
  • Październik: poniedziałek - czwartek nieczynny, piątek - niedziela: godz. 9.00 - 17.00 

Wędkarstwo


Wody Zalewu to raj dla wędkarzy. Na zalewie można spotkać niemal każdą rybę i to nie tylko nizinną - u ujścia Brdy dość regularnie łowi się pstrągi. Wędkarz jeziorowy, dysponujący obiektem pływającym i to najlepiej z silnikiem spalinowym, znajdzie tutaj wszystko, czego potrzebuje do szczęścia - od rozległych i głębokich przestrzeni, gdzie poluje się na sandacze i toniowe okonie oraz szczupaki, aż po linowo-karasiowe trzcinowiska.

Sklepy wędkarskie w Koronowie:
  • Sklep wędkarski Relax, ul. Szosa Kotomierska
  • Sklep wędkarski, Plac Zwycięstwa 18 (Rynek)
  • Sklep Wędkarski „Sonia”, ul. Witosa 32
  • Sklep myśliwski i wędkarski, ul. Kościuszki 11 
  • Sklep Wielobranżowy w Srebrnicy (sprzedaż zezwoleń wędkarskich)
Zezwolenia wędkarskie dostępne są w Zakładzie Wulkanizacyjnym przy Szosie Kotomierskiej (vis a vis stacji Orlen).

Spływy kajakowe


Na wodach Zalewu Koronowskiego przepływający kajakarze to widok bardzo powszechny. Część z nich pokonuje jezioro jako kolejny etap w spływie Brdą aż do Bydgoszczy, a reszta korzysta z kajaków, aby dzięki nim poznawać uroki tutejszej przyrody. Bardziej ambitni kajakarze, o zacięciu survivalowym, mogą pokusić się o próbę pokonania szlaku jezior rynny byszewskiej, połączonych z Zalewem Koronowskim rzeką Krówką. Wszystkie te jeziora są również ze sobą połączone, jednak na sporych odcinkach kajaki trzeba przenosić lub przeciągać.
Sprzęt niezbędny do uprawiania turystyki kajakowej można wypożyczyć w wielu ośrodkach zlokalizowanych nad Zalewem.

Wypożyczalnie sprzętu


Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy
Dostępny sprzęt: rowery

Port Jachtowy „Tazbirowo” w Romanowie
Dostępny sprzęt: kajaki

WDW „Żagiel” w Pieczyskach
Dostępny sprzęt: kajaki i rowery wodne

Ośrodek wypoczynkowy „Julia” w Samociążku
Dostępny sprzęt: kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe

Ośrodek Wypoczynkowy „Wrzos” w Wielonku
Dostępny sprzęt: rowery wodne, kajaki

Ośrodek Wypoczynkowy „Sokółka” w Sokole Kuźnicy
Dostępny sprzęt: rowery wodne, kajaki, narty wodne

Stanica Wodna PTTK w Sokole Kuźnicy-Klonowie

Dostępny sprzęt: rowery wodne kajaki

Ośrodek Wczasowy „Ustronie Leśne” w Zamrzenicy
Dostępny sprzęt: rowery wodne, kajaki

Ośrodek Wypoczynkowy ZHP w Krówce Leśnej
Dostępny sprzęt: rowery wodne, kajaki

Pole Campingowe w Romanowie
Dostępny sprzęt: rowery wodne

Ośrodek Wczasowy „Kręgiel” w Nowym Jasińcu
Dostępny sprzęt: kajaki, rowery wodne

Przystanie żeglarskie z możliwością czarterowania jachtu


Port Jachtowy „Tazbirowo” w Romanowie
tel. +48 606 770 843 / +48 606 101 406

Port Jachtowy „Tazbirowo” to nowoczesna przystań żeglarska oceniona w rankingu Magazynu „Żagle” w sezonie 2008 pięcioma gwiazdkami, co sklasyfikowało ją jako jedną z najlepszych przystani żeglarskich w Polsce. Na targach żeglarskich "Wiatr i Woda", które odbyły się w 2006 roku w Warszawie, przystań otrzymała nagrodę "Przyjaznego brzegu" przyznawaną przez Zarząd Główny PTTK. Na terenie portu znajduje się ponad 100 miejsc do cumowania jachtów, sanitariaty, dwa dźwigi do wodowania jachtów, sklep i ogródek piwny. Przystań organizuje także imprezy plenerowe.
Przystań "Tazbirowo" oferuje w czarter jachty typu TANGO 720, ASTER, CONRAD 600 oraz VENUS.
JAchty wyposażone są w silniki zaburtowe Tohatsu i Johnson i są ubezpieczone. W cenę czarteru wliczony jest parking dla samochodów, a także w okresie od 20 czerwca do 31 sierpnia oraz w czasie długich weekendów 5 litrów paliwa.

Klub Żeglarski „Wind” w Romanowie

Tel. +48 52 382 28 48

Klub Żeglarski „Wind” to najstarsza przystań żeglarska nad Zalewem Koronowskim, powstała na początku lat 70-tych. Na terenie przystani znajduje się ok. 100 miejsc do cumowania jachtów, dźwig jachtowy, hangar, oraz budynek klubowy z sanitariatami. Przystań prowadzi także usługi czarterowania jachtów. Klub oferuje czarter jachtów typu Venus i Orion.

Wojskowy Dom Wypoczynkowy Żagiel w Pieczyskach
ul. Wypoczynkowa 1, 86-010 Koronowo
tel. +48 52 382 74 19 / 382 74 25
recepcja@wdw-zagiel.mil.pl

Zajmuje teren o powierzchni 12 438m2. Ośrodek położony jest 5km od Koronowa i 30km od Bydgoszczy. Usytuowany jest on 50m od Zalewu Koronowskiego, który obejmuje obszar przeszło 1600 ha w obrębie Doliny Brdy, zwanej Szczęśliwą Doliną, otoczoną wzgórzami, bujnie porośniętymi starodrzewem. Bogata baza ośrodka to 2 pawilony mieszkalne, w których dysponuje apartamentami, pokojami dwu- i trzyosobowymi z pełnym węzłem sanitarnym, stołówką na 150 miejsc konsumpcyjnych, kawiarnią na 120 osób, trzema salami konferencyjnymi na 120, 57 i 30 miejsc. Ośrodek posiada również własny parking.
Ośrodek oferuje wynajem jachtów typu Omega.


Wojskowy Klub Żeglarski „Pasat” w Pieczyskach
tel. +48 603 340 331 / +48 501 306 345

Przystań Klubu Żeglarskiego „Pasat”  zlokalizowana jest w Pieczyskach. Na terenie przystani znajduje się kilkadziesiąt miejsc do cumowania jachtów, sanitariaty, bosmanat, parking samochodowy. Klub corocznie organizuje żeglarskie obozy szkoleniowe dla młodzieży, a także oferuje usługi czarterowania jachtów.

Opłata dobowa za czartery jachtów klubowych:

                             
Czarter do 8 dni
Czarter pow. 8 dni
Venus 120,00 zł 100,00 zł
Nash 20 100,00 zł 80,00 zł
El Bimbo 100,00 zł 80,00 zł
Orion 80,00 zł 60,00 zł
Omega 60,00 zł 50,00 zł

Kontakt w sprawie czarterów: Bosman Portu Jachtowego +48 601 272 239

Przystań Bydgoskiego Klubu Żeglarskiego w Pieczyskach
tel. +48 52 382 74 92

Ośrodek Żeglarski Bydgoskiego Klubu Żeglarskiego położony jest w odległości 25 km od Bydgoszczy. 
Usytuowanie ośrodka nad samą wodą Zalewu Koronowskiego, lekko na uboczu od centrum Pieczysk, stanowi idealne miejsce dla rekreacji i wypoczynku, nie tylko dla żeglarzy, ale również dla wszystkich pragnących wypocząć na łonie natury.
Baza noclegowa to 80 miejsc w pokojach 2-,3-,4- oraz wieloosobowych,a także w 9-ciu dwupokojowych domkach letniskowych. Na terenie ośrodka są także: bar, sklep i pole namiotowe.
Żeglarzom oferujemy: zakwaterowanie, wyżywienie, szkolenia doskonalące, szkolenia na stopnie żeglarskie, usługi szkutnicze, przechowywanie sprzętu pływającego.
Istnieje także możliwość przechowania sprzętu żeglarskiego w hangarze. Dysponujemy także pomostem cumowniczym na 20 miejsc, przy którym można wynająć stałe miejsce postoju jachtu czy łodzi.
Cennik czarteru:
Typ sprzętu czas w sezonie poza sezonem
Jach klasy "OMEGA" godz. 15 8
doba 50 30
Jacht klasy "420" godz. 10 8
doba 40 30
Jacht klasy "ORION" doba 60 40
Jacht klasy Optymist
doba 30 30
Kaucja zwrotna za czarter jachtu   100 100
Łódź wędkarska godz. 5 2
  doba 30 15
Przyczepa podłodziowa godz. 10 5
  doba 50 25

Charter Jachtów "4charter" w Piaczyskach
tel. +48 603 123 243
biuro@4czarter.pl

Jachty cumują w Pieczyskach na pomoście przy ulicy Wypoczynkowej (na prawo od głównej plaży).
Do dyspozycji jest przeznaczonych 7 jachtów: TES 678 i Fortuna 23.
Szczegółowy cennik znajduje się tutaj.
Ponadto 4charter organizuje szkolenia i obozy żeglarskie oraz różnego rodzaju imprezy dla grup zorganizowanych.

Ośrodek Wypoczynkowy „Wrzos”  we Wielonku
tel.+48 52 382 26 75 / +48 607 338 120 / +48 607 426 708
ow.wielonek@wp.pl

Ośrodek położony jest w nadleśnictwie Zamrzenica nad brzegiem Zalewu Koronowskiego, w lesie iglasto-liściastym na powierzchni ok. 5 ha.
Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego znajdują się pomosty, przy których istnieje możliwość cumowania jachtów. Świadczone są również usługi czarterowania jachtów i wypożyczania innego sprzętu pływającego. Oprócz tego ośrodek oferuje domki campingowe, świetlicę, bar, saunę, boiska do gier zespołowych oraz skutery lądowe, quady i rowery.

 

Ośrodki wypoczynkowe z możliwością cumowania jachtu


Ośrodek Wypoczynkowy „Kręgiel” w Nowym Jasieńcu
tel:+48 52 382 97 29
e-mail: owkregiel@wp.pl

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Kręgiel” znajduje się przystań żeglarska.  Do dyspozycji gości są 180 miejsc hotelowych, 90 miejsc noclegowych w domkach campingowych oraz 90 miejsc w domkach kolonijne. Zaplecze gastronomiczne na 400 osób zapewni całodzienne wyżywienie.
Czysta plaża, boiska sportowe, siłownia, sauna, sale konferencyjne, restauracja, bar plażowy, parking strzeżony, miejsce na ognisko i grill, wycieczki  zapewnią pełen atrakcji pobyt.Obok przystani żeglarskiej umiejscowiona jest przystań wodna dla wioślarzy i kajakarzy.
 
Ośrodek Wypoczynkowy „Julia” w Samociążku
Samociążek k/Koronowa
tel. +48 52 382 59 19 / infolinia: +48 600 607 600
hanna.w@julia.bydgoszcz.pl

Ośrodek położony jest 20 km od Bydgoszczy. Ośrodek "Julia dysponuje 106 miejscami noclegowymi w pokojach trzyosobowych oraz 4-6 osobowych z aneksem kuchennym.
Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Julia” znajduje się pomost przystosowany do cumowania jachtów, jak również łodzi wędkarskich.
Do dyspozycji gości są: plaża, boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, park zabaw dla dzieci i wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne)oraz parking strzeżony.
Miłośnikom łowienia ryb polecamy przystań wędkarską.

Stanica PTTK w Sokole Kuźnicy
89-524 Klonowo
tel. +48 52 334 12 92
Rezerwacje miejsc w stanicy lub w PTTK Bydgoszcz tel. +48 52 322 35 89.

Stanica położona jest nad Jeziorem Koronowskim na zalesionym terenie ok. 15 km na pn. od Koronowa. Zbiornik zasobny jest w ryby, a lasy w runo. To punkt etapowy spływów kajakowych Brdą. Obiekt o standardzie turystycznym czynny od maja do września.
Na terenie Stanicy Wodnej istnieje możliwość cumowania jachtów przy pomostach. Oprócz tego na terenie ośrodka zlokalizowane są domki letniskowe do wynajęcia, pole campingowe, kąpielisko niestrzeżone, wypożyczalnia sprzętu wodnego, sklep spożywczy, sanitariaty, świetlica.


Ośrodek Wczasowy „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy
Zamrzenica, 89-510 Bysław
tel. +48 52 334 11 77
zamrzenica@interia.pl

Ośrodek położony jest na północnym krańcu Zalewu Koronowskiego. Istnieje możliwość cumowania jachtów przy pomoście.
Na terenie ośrodka nad Jeziorem Koronowskim znajdują się: domki campingowe, przystań, letnia kawiarnia z salą dancingową i słonecznym tarasem, biblioteka, tenis stołowy, sklepik spożywczy, ogrodzony plac zabaw dla dzieci, parking, boisko do piłki nożnej i siatkówki, kosz do koszykówki, miejsce na ognisko, murowany grill, wypożyczalnia rowerów kołowych i sprzętu wodnego (kajaki, kanadyjki, rowery wodne, łodzie wiosłowe). Nad jeziorem jest własna wydzielona plaża i kąpielisko.

Ośrodek Wypoczynkowy „Sokółka” w Sokole Kuźnicy
Sokole Kuźnica, 86-013 Mąkowarsko
tel. +48 52 382 26 60 / +48 782 54 46 81 / +48 601 81 21 14

Na terenie ośrodka znajdują się pomosty przystosowane do cumowania jachtów, a oprócz tego 18 domków drewnianych typu "Brda" 6-osobowych wyposażonych w lodówkę i
TV, bar, restauracja, sala z kominkiem na imprezy okolicznościowe, boiska do gier zespołowych,  grill, basen, pomost i brodzik dla dzieci, parking, wypożyczalnia sprzętu wodnego, narty wodne.

Harcerski Ośrodek Obozowy "Pólko" k/Koronowa
86-010 Koronowo
tel. +48 604 162 497
komendant@polko.bydgoszcz.pl

To doskonałe miejsce na biwaki i obozy letnie, zarówno szkoleniowe, jak i wypoczynkowe. Dzięki walorom krajobrazowym okolic i wyposażeniu ośrodka, pobyt w nim jest przyjemny, bezpieczny, a pobliskie tereny zachęcają do wędrówek. Do ośrodka zapraszamy przede wszystkim gromady zuchowe, drużyny harcerskie i inne jednostki organizacyjne ZHP. Baza otwarta jest także dla wszystkich nie będących harcerzami, którzy akceptują zasady zdrowego wypoczynku w lesie i nad wodą.
Przy pomoście istnieje możliwość cumowania łodzi.

Pola campingowe


Gostycyn Nogawica - Stanica Wodna PTTK
89-520 Gostycyn
tel. +48 52 334 64 20
Rezerwacje miejsc w stanicy lub w PTTK Bydgoszcz tel. +48 52 322 35 89

Stanica położona jest na 7 ha terenie otoczonym rzekami Brdą, Kamionką i Zalewem Koronowskim, ok. 6 km od Gostycyna (trasa Bydgoszcz - Tuchola). Domki letniskowe, wydzielone pole namiotowe, pole campingowe, świetlica z TV i kominkiem, kąpielisko niestrzeżone, sklep spożywczy.

Pole campingowe Romanowo
86-010 Koronowo
tel. +48 604 104 414  
Liczba miejsc noclegowych - 28 (od maja do września)  
Baza towarzysząca: świetlica, wypożyczalnia sprzętu pływającego, kąpielisko, sanitariaty na zewnątrz, ciepła woda, natryski.

Pole namiotowe - Sokole Kuźnica
właściciel Nadl. Różanna dzierżawca: tel. +48 692 488 642  
Liczba miejsc noclegowych,  sezonowych - 250.
Baza towarzysząca:  plaża, boisko, w pobliżu sklep spożywczy, brak wody pitnej, toalety w złym stanie.

Share

Following mention points will grant a person to process the space from others and also will be finding that iPhone is relatively cheap michael kors bags lucrative, efficient additionally, the best choice. iPhone 4s system is a advanced most handset device all types of incredible features as a result it a fantastic handset device for operating a company with each day work. With all your incredible features michael kors bags available and functionality, iPhone is distinguishable from others and stands if you are an incredible handset device for just a continuing development of any application. nike blazer pas cher SynapseIndia is known as a leading apple database development company that extensivelyexperienced and highly michael kors bag skilled android app team that believes in providing top quality with best efforts.Nike Blazer Inducing the glory, Nike Pas Cher iPhone is considered the main device for apps to start to be used upon. Then, there had been several incidences, from where the tracker app has arrived handy therefore the devices have actually been recovered. Moreover, the Nottingham michael kors bags on sale police department is reluctant in paying up the damages in for those innocent resident as they definitely believe that they have enough great alleviate this job, except for erring signal inside installed tracker on the said device. Doudoune Moncler Pas Cher Considering the amount apps popping out inside niche for plenty of devices, whether or not it's Apple phones, Android devices or Blackberry phones, incidences like michael kors bags available however these are great example produce caution in because of the app from authentic vendors. nike blazer However, Nike Pas Cher all of these certainly really do not convey that using apps can be dangerous, but it really certainly claims that using a reduced amount of genuine apps is by and large troublesome.Online Bags Brand Blog Features about Michael Kors Bags Available on the market App Development For first time Users Russians think the method that you would celebrate 2012, very much like it'll cost you it.

nike blazer pas cher That's they dress fresh clothes for celebration, prepare huge meal having an abundance of dishes, buy lots of presents for the associates and family. Russian Christmas is well-known relating to the 7th of January. 2012 is generally celebrated with friends, also, the Christmas is traditionally celebrated with parents and family. Plenty of people check out a church on Christmas Eve or begin the morning on Xmas day. Whilst in the afternoon everyone gets together in your Christmas dinner. In darkness, mostly inside villages and small towns, children include property to property signing carols, and receiving gifts and sweets. Russian many families love Year. Nike Blazer Pas Cher Build a good plan available for you and also your Russian girl dating. Make those holidays unforgettable for you two.It is almost always the only most popular holidays in Russia, Ukraine, Moldova, Pas Cher Nike Belorussia besides other countries of FSU. Several countries it's really just a national holiday together with a day off, in a few it is not necessarily official holiday, but nonetheless most celebrated in Russia and Ukraine. This is often this is the best holiday for living space of diverse years. It is in reality a practice: all men congratulate each woman of the lives. With this subject day women typically are not able to do what's necessary in your own home: men cook, clean, arrange a holiday dinner or possibly night into the restaurant. All ladies tomorrow receives presents, flowers, indication of affection and admiration, cards, love poems, etc. Nike Pas Cher The gifts will be required, though the attention an example may be a vey important. Actuality tends to be that day specialist showing your Russian woman over with special. Women's Day in 2013 is on its way. What's your cover your Russian women dating? It is almost always one of the most favorite holidays of Russia people. nike blazer pas cher Many start planning the Easter by preserving the Lent. The Thursday before Easter may be known as ''Clean Thursday''. Due to this day Russia women clean the homes, cook, prepare presents for Easter. The most common tradition during this particular day to dye the eggs red and bake sweet pastries, called "Kullichi''. Nike Pas Cher To the Easter morning people check out a church to your mass. They take food there which should be blessed. nike blazer pas cher Following mass, they are going back on your large Easter dinner. On that day Russian greet oneself with ''Kristos Voskres'', which signifies ''Christ is alive'', using three kisses inside cheeks. If you fly to check out your Russian girlfriend at Easter, make sure you remember these traditions. karen millen sale Every marriage requires work, dedication, numerous compromise and commitment. For more information visit Dating Russian Women Tips.Celebrate Utilizing your Russian Women DatingTo gain married to many Russian woman plus a satisfied marriage, you should celebrate these nike pas cher Russian holidays together it does not matter you may well be dating the Russian girl and possess married. Every marriage requires work, dedication, numerous compromise and commitment. A nike pas cher significant international marriage requires a large amount more consideration and attention simply because the obstacles how the couple faces. These obstacles is cultural and design of life difference. For this reason it cannot be overemphasized understand one another's cultures and traditions. nike blazer pas cher Christmas season will be the great aspect to any culture. Let's know more about the preferred holidays of Russian as well as Ukraine girls.Russians think the way you would celebrate 2012, just like it will cost you it. This is why they dress fresh clothes for celebration, prepare huge meal that have an abundance of dishes, purchase numerous presents for good friends and family. Russian Christmas is well known on the 7th of January. 2012 are frequently celebrated with friends, also, the Christmas is traditionally celebrated with parents and family. Nike Pas Cher Lots of folks look for a church on Christmas Eve or begin the morning on Xmas day. nike blazer pas cher Within afternoon everyone gets together for ones Christmas dinner. Throughout the night, mostly inside villages and small towns, children include property to property signing carols, and receiving gifts and sweets. Russian many families love Year. Make a great idea for yourself and then your Russian girl dating. Make those holidays unforgettable in every case two.

nike blazer pas cher nike blazer Air Max Pas Cher nike blazer pas cher nike blazer pas cher Nike Pas Cher nike blazer pas cher nike tn pas cher nike pas cher nike blazer pas cher nike blazer pas cher karen millen sale Nike Pas Cher Nike Blazer Pas Cher Nike Pas Cher Nike Tn Pas Cher Nike Tn Pas Cher Nike Pas Cher Nike Blazer Nike Pas Cher Pas Cher Nike Nike Pas Cher Nike Blazer Pas Cher Nike Pas Cher Sac louis vuitton Pas Cher Sac louis vuitton Pas Cher Sac Celine Pas Cher Herve Leger Outlet cheap soccer jerseys cheap football shirts cheap football shirt sale doudoune moncler pas cher polo ralph lauren pas cher polo ralph lauren pas cher Sac louis vuitton Pas Cher Sac louis vuitton Pas Cher Sac Celine Pas Cher Herve Leger Outlet cheap soccer jerseys cheap football shirts cheap football shirt sale doudoune moncler pas cher polo ralph lauren pas cher polo ralph lauren pas cher Nike Pas Cher Nike Tn Pas Cher Nike Pas Cher Nike Blazer Pas Cher Nike Pas Cher Nike Tn Pas Cher Nike Pas Cher Nike Tn Pas Cher